Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:


okładka

Mieczysław Henryk GAJOS, Plaisirs d'amour. Méthode de français par la chanson
Łask 2003

ISBN 83-913437-2-3
stron 126
format: 24,0 × 16,4 cm
oprawa: miękka błyszcząca

kup
cena detaliczna: 41,00
cena z rabatem: 34,85

Plaisirs d'amour to zestaw materiałów do nauczania języka francuskiego (podręcznik + płyta CD) opracowanych na podstawie pieśni i ballad francuskich. Podręcznik adresowany jest do uczniów, studentów i słuchaczy kursów języka francuskiego, którzy mają już za sobą 180-240 godzin nauki języka i chcieliby pogłębić swoje umiejętności językowe w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

Plaisirs d'amour pozwala na rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz czytania. Odpowiednio opracowane zestawy ćwiczeń ułatwiają sprawdzenie stopnia zrozumienia tekstu obcojęzycznego. Systematyczne korzystanie z materiałów zawartych w podręczniku pomaga w poszerzaniu znajomości słownictwa oraz ułatwia powtórzenie i utrwalenie wybranych zagadnień gramatycznych.

Praca z Plaisirs d'amour jest także doskonałą okazją, aby za pośrednictwem zebranych pieśni i ballad francuskich oraz opracowanego do nich komentarza poznać wybrane zagadnienia z zakresu historii i kultury Francji. Wszystkie zamieszczone w podręczniku ballady stanowią część francuskiego dziedzictwa kulturowego, są chętnie śpiewane przez Francuzów przy okazji spotkań rodzinnych i towarzyskich. Lista wykonawców, którzy włączyli je do swojego repertuaru jest bardzo długa. Wymienię tylko kilka, ale bardzo znaczących nazwisk : Edith Piaf, Yves Montand, Guy Béart, Marie Laforet, Nana Mouskouri, Anne Sylvestre, Sylvie Vartan.

Podręcznik powstał w ramach międzynarodowego programu badawczego realizowanego przez Zakład Nauczania Języków Romańskich w Uniwersytecie Łódzkim oraz Centrum Badań Interdyscyplinarnych i sekcję dydaktyki języka francuskiego jako obcego w Université de Savoie w Chambéry we Francji.

Zobacz również

Polecamy inne nasze książki o podobnej tematyce: