Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:

Teksty literackie

okładka

Jean-François DELAUNAY, L'Autobus - Autobus. La Morsure - Ukąszenie

Książka zawiera dwa pełne humoru utwory dramatyczne francuskiego pisarza.

okładka

Jean-François DELAUNAY, Itinéraire Grec

Najnowszy tomik wierszy współczesnego francuskiego poety i dramatopisarza Jean-François Delaunay'a bogato ilustrowany grafikami Jean-Paul Goujona.

okładka

Jean-François DELAUNAY, La route du rouge

Najnowszy tomik wierszy współczesnego francuskiego poety i dramatopisarza Jean-François Delaunay’a.

okładka

Jean-François DELAUNAY, Oiseaux suivi de Prismes

„Oiseaux” zrodziły się z poetyckiego zachwytu nad rysunkami Pierre’a Rault. Stanowią próbę połączenia dzięki pismu dzieła malarskiego z ulotną i zmienną rzeczywistością ptasią, którą przedstawiają. Inaczej niż to tradycyjnie przyjęto, to nie malarz ilustruje tekst lecz poeta stara się oddać gest malarza, uchwycić ruch pędzla.

okładka

Jean-François DELAUNAY, Poète

POECI: budzący respekt lub politowanie gatunek istot ludzkich, z głową w chmurach i sercem wypełnionym piekłem. Mało albo do przesady odpowiedzialni, potrafią zamienić w drogę przez mękę życie swoje i bliskich.

okładka

Jean-François DELAUNAY, Thomas Becket

Dramat francuskiego autora, poświęcony wielkiej postaci Tomasza Becketa. Przywołanie wydarzeń sprzed lat stanowi pretekst do rozważań nad zderzeniem rzeczywistości boskiej ze światem ludzi. Refleksja nad wartością cierpienia i męczeństwa.

okładka

Kurt OESTERLE, Telewidz na gościnnych występach czyli jak uczyłem się poznawać świat

Kurt Oesterle urodził się w 1955 r. w Oberrot w Północnej Badenii-Wirtembergii. Studiował literaturę, historię i filozofię. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Od 1988 r. zajmuje się głównie literaturą.

okładka

Tomasz KACZMAREK, Matka cierpiąca, czyli Matka Courage w bloku

„Dramat jest bardzo dobry, oryginalny a zarazem osadzony w tradycji literackiej; jest zaktualizowanym pastiszem społecznym a zarazem ma odniesienia bardziej uniwersalne. Ponadto - jest świetnym dramatem scenicznym, dającym duże możliwości teatralizacji tekstu.