Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:


okładka

Paweł PUCZEK, Śpiewam i gram na skrzypcach

Nauczanie początków gry na skrzypcach metodą słuchową


Łask 2018

ISBN 978-83-63781-34-7
stron 152
format: 300 × 200 cm
oprawa: miękka błyszcząca

kup
cena detaliczna: 65,00
cena z rabatem: 55,25

Przez kilka dziesięcioleci prowadzonej z kolosalnym zaangażowaniem i pasją pracy pedagogicznej profesor Paweł Puczek zyskał ogromne uznanie i zajął poczesne miejsce w gronie najwybitniejszych polskich pedagogów gry skrzypcowej. O Jego działalności dydaktycznej oraz głębi myśli metodycznej z najwyższym uznaniem wyrażali się, także wielokrotnie w rozmowach z niżej podpisanym, najświetniejsi polscy skrzypkowie i pedagodzy reprezentujący najpoważniejsze ośrodki wiolinistyczne […]

Jeden z najwybitniejszych metodyków gry skrzypcowej świata, rektor warszawskiej uczel­ni muzycznej i profesor najbardziej renomowanych uczelni amerykańskich, prof. Wroński, w rozmowach z autorem niniejszego tekstu wielokrotnie podkreślał swe wyjątkowe uznanie dla myśli dydaktycznych Pawła Puczka wyrażonej zarówno w licznych publikacjach w prasie fachowej, podczas cykli wykładów metodycznych na kursach mistrzowskich czy w macierzystych uczelniach, a także w znakomitej, szczególnie wysoko cenionej pracy Profesora mającej charakter nowatorskiej szkoły gry skrzypcowej. […] W czasie, który upłynął od tamtego epizodu deficyt publikowanej myśli metodycznej pogłębił się dramatycznie, bowiem dostępne na rynku materiały, w ogromnym stopniu są oparte na założeniach mocno zdezaktualizowanych.

Publikacja metodycznego dorobku Profesora przyczynia się, w mym mniemaniu, w znakomity sposób do nadrobienia zawstydzających zaległości oraz pozwala wznieść się pedagogice gry skrzypcowej na wyższy poziom. Z najgłębszym przekonaniem pragnę zatem zarekomendować do jak najszerszego upowszechnienia w środowisku artystów muzyków polskich owoce myśli metodycznej prof. Pawła Puczka z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Ze wstępu Profesora dra hab. Romana Lasockiego

Spis treści (PDF)

Zobacz również

Polecamy inne nasze książki o podobnej tematyce: