Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:


okładka

Stanisław KOZIARA, Frazeologia biblijna w języku polskim
Łask 2009

ISBN 978-83-60178-69-0
seria: Kompendium frazeologa
stron 344
format: 23,7 × 17,0 cm
oprawa: miękka matowa

kup
cena detaliczna: 50,00
cena z rabatem: 42,50

Książka Frazeologia biblijna w języku polskim, wydana po raz pierwszy w niewielkim nakładzie przed ośmiu laty, stosunkowo szybko weszła w obieg czytelniczy, stając się z czasem publikacją trudno dostępną. W swym zamyśle stanowiła próbę syntetycznego spojrzenia na te zasoby polszczyzny, w których osobne miejsce zajmują utrwalone związki wyrazowe o typie frazeologizmów, wyrosłe na kanwie wielowiekowego spotkania ojczystego języka ze słowem natchnionym.

Aktualne, drugie wydanie monografii jest nieomal wierną reedycją pierwodruku. Nieznaczne zmiany objęły głównie szatę typograficzną, wyeliminowano także pewne nieścisłości i pomyłki, zauważone już po ukazaniu się publikacji drukiem w 2001 roku. Część tychże korekt to efekt sugestii wyrażonych w licznych recenzjach (łącznie osiem), jakich praca doczekała się ze strony filologów i biblistów.

Autorowi pozostaje więc tylko żywić nadzieję, iż tak jak w przypadku pierwodruku drugie wydanie książki o losach frazeologizmów biblijnych w języku polskim znajdzie kolejne grono zainteresowanych i życzliwych Czytelników.

Stanisław Koziara

Spis treści (PDF)

Zobacz również

Polecamy inne nasze książki o podobnej tematyce: